Zalety leasingu samochodowego w firmie

Leasing najczęściej kojarzy się nam z samochodami i firmą. I faktycznie w większości przypadków to właśnie przedsiębiorstwa ubiegają się o leasing na samochód lub całą flotę. Jeśli dopiero założyliśmy firmę lub po prostu jesteśmy zainteresowani taką formą wsparcia to musimy wiedzieć, że leasing ma wiele zalet i z pewnością będziemy zadowoleni z tej decyzji.

Zalety …

Jedną z największych plusów jest dosyć szybka biurokracja. Z pewnością niejeden z nas ubiegał się o kredyt w banku i doskonale wiemy ile zajmuje to czasu. Inaczej to bywa w przypadku leasingu. Co prawda wypełnianie dokumentów nas nie ominie, ale z pewnością możemy liczyć na szybszą decyzją i to do tego pozytywną. Jak doskonale wiemy mając własną firmę każdy dzień jest dla nas ważny.

Zatem jeśli potrzebujemy na leasing samochód, a może jakąś maszynę to leasing wydaje się być najlepszą opcją. Poza szybkością należy zwrócić uwagę, że niektórzy ubiegają się o leasing, by od razu nie wydawać wszystkich pieniędzy. Zdarza się i tak, że mamy całkowitą kwotę np. na samochód. Ale po co od razu ją inwestować? Możemy zdecydować się na leasing i w ratach na spokojnie spłacać nasze zobowiązanie.

 

Dodatkowo w przypadku, gdyby nasza sytuacja finansowa się diametralnie zmieniła i nie byłoby nas stać na dalsze spłacanie leasingu możemy oddać samochód. Warto także zwrócić uwagę na samą ofertę leasingu. Decydując się na samochód z takiej formy finansowania najczęściej nie musimy się martwić o jakiekolwiek naprawy. W razie większych awarii możemy liczyć na natychmiastowe auto zastępcze.

Dla niektórych osób prowadzących działalność gospodarczą to bardzo ważna kwestia. Powyższe przykłady pokazują, że leasing jest godny naszej uwagi. W Polsce co prawda jest on mało rozpowszechniony, ale mając już oferowaną taką możliwość warto z niej skorzystać.

Co zyskujemy …

Zyskujemy na tym naprawdę sporo, tym bardziej jeśli myślimy o całej flocie. Dodatkowo w niektórych sytuacjach, ponieważ na rynku jest kilka rodzajów leasingu, możemy ratę odliczyć sobie od podatku.

Twoja opinia

*