W jaki sposób przekonać dziecko, aby uczyło się języka angielskiego?

Dzieci mocno chłoną wiedzę, zwłaszcza językową. W związku z tym, kiedy zależy nam, aby nasza pociecha posługiwała się nie tylko językiem polskim, ale i językiem angielskim, to powinniśmy się postarać o to, by wiedza dziecka była zdobywana systematycznie.

Najważniejsze zaś, to w taki sposób przekonać dziecko, by chciało uczyć się języka i czerpało z tego satysfakcję.

 

Odpowiednia motywacja

Wzbudzenie właściwej motywacji okaże się kluczowe, gdyż jedynie tak dziecko będzie zachęcone i nie będzie unikało nauki języka angielskiego. Możemy swojemu dziecku wytłumaczyć, jak duża aktualnie jest rola języka angielskiego i przedstawić jak najwięcej przykładów.

Oczywiście, nie możemy tymi informacjami przytłoczyć dziecka, gdyż wtedy rezultaty będą odwrotne. Wiele zależy od podejścia rodziców do języka obcego. Należy w końcu pamiętać, że dzieci są obserwatorami. Można chociażby motywować dziecko do tego, by robiąc coś używało zwrotów angielskich. Można też dziecko zapisać na zajęcia indywidualne lub grupowe z zakresu języka angielskiego.

Na przykład, w Szkole Języków Obcych Lincoln maluch wśród innych dzieci będzie czuć się dobrze, a zajęcia przybiorą ciekawą formę. To dla dziecka największa motywacja.

 

Czerpanie przyjemności z nauki

Dla dzieci najbardziej przekonywująca będzie nauka w formie zabawy: obrazki ilustrujące słowa, zagadki, rebusy, kolorowanki.

Ważne będzie także samo osłuchanie się z językiem obcym, na przykład poprzez oglądanie bajek po angielsku. Natomiast, kiedy chcemy wzbudzić entuzjazm do nauki języka angielskiego w nastolatku to należy wybrać profesjonalny angielski dla młodzieży i też zadbać o to, by zajęcia były ciekawe. Nastolatek może bowiem zbuntować się, kiedy zajęcia okażą się dla niego za trudne.

Tak czy siak, największe znaczenie ma postawa rodziców i trzeba zrobić wszystko, by dziecko od najmłodszych lat chciało zdobywać wiedzę językową. Im bardziej będziemy do tego podchodzić entuzjastycznie, tym lepsze efekty osiągniemy.

Język angielski to język przyszłości i dzieci powinny mieć tego świadomość.