Samochód w leasing?

Zastanawiasz się nad kupnem samochodu? W grę wchodzą trzy opcje. Zakup pojazdu za gotówkę, zaciągnięcie kredytu i – uwaga – leasing konsumencki samochodu. Z której możliwości skorzystać?

Zakup samochodu nie należy do najtańszych decyzji. Mieszkanie czy pojazd – jest to wydatek, który trzeba poważnie przemyśleć. Kupować czy wynajmować? Z tym pytaniem obecnie borykają się wszyscy. O ile z mieszkaniem sprawa jest prostsza, jeśli wiemy dokładnie, gdzie chcemy spędzić najbliższe lata. Choć i w tym przypadku coraz więcej osób wybiera opcję wynajmu.

Dlaczego? Świat pędzi do przodu. Nikt już nie zakłada nawet, że obecne miejsce zamieszkania będzie tym ostatecznym. Nie boimy się zmian, nie chcemy być ograniczani.

Z samochodami sprawa wygląda podobnie. Zakup pojazdu za gotówkę bądź wzięcie kredytu samochodowego wiąże się z długimi okresem korzystania z jednego pojazdu, na który jesteśmy bądź co bądź skazani. Leasing niewątpliwie daje nam więcej możliwości.

Leasing na samochód osobowy

Słowo „lease” pochodzi z języka angielskiego i oznacza ‘wydzierżawić’. Leasing więc to nic innego jak dzierżawa, wynajem pojazdu. Decydując się na taki krok nie będziemy właścicielami auta, co – wbrew pozorom – ma wiele pozytywnych stron. Dlaczego? Między innymi dlatego, że po zakończeniu umowy leasingowej mamy możliwość: zakup samochodu za symboliczną złotówkę bądź zainteresowanie się zupełnie nowym modelem.

Na naszych barkach nie będzie spoczywał obowiązek pozbycia się, sprzedania starego samochodu, co niewątpliwie nie będzie dla nas opłacalne. Wynajem pozwala nam na pewną swobodę i dowolność. Rynek motoryzacyjny co rusz proponuje nam coś nowego, ciekawego. Leasing sprawia, że mamy możliwość korzystania z tego, co nam ofiaruje znacznie częściej.

Kalkulator leasingowy

Upatrzyłeś ofertę, wiesz jaki samochód, w jakiej kwocie Cię interesuje. W szybki i łatwy sposób możesz wziąć samochód w leasing obliczyć potencjalną ratę leasingową. Na stronie cls.pl znajdziesz nowoczesny i super prosty w obsłudze kalkulator raty leasingowej. Wyniki dostaniesz natychmiastowo. Nie musisz podawać maila, nie musisz nic akceptować. Po wpisaniu naprawdę podstawowych danych uzyskasz odpowiedź natychmiastowo.

Kalkulator jest bezpłatny i dokładny. Wyliczona rata oczywiście może się nieco różnić od tej rzeczywistej. Dlaczego? Wszystko będzie zależało od oferty, którą uda Ci się znaleźć. Bardziej szczegółowe dane dotyczące samego pojazdu mogą zaważyć na pewnych różnicach w obliczeniach. Jest to jednak najskuteczniejszy sposób, aby przekonać się, że leasing na samochód osobowy jest w zasięgu naszych możliwości.