Ranking lokat – wybór najlepszych lokat

Większość z nas, szczególnie osób mających już własne rodziny czy po prostu lata młodzieńczej fantazji za sobą decyduje się zacząć swoją przygodę z oszczędzaniem. Lokaty to najczęściej pierwszy krok. Warto się do niego przygotować.

W błędzie jest ten kto myśli, że opłaca się oszczędzać jedynie wtedy gdy dobrze zarabiamy i jesteśmy w stanie odkładać duże kwoty. W oszczędzaniu nie liczą się bowiem wysokości pojedynczych wpłat a cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu. Nawet odkładając skromne z pozoru kwoty, ale robiąc to regularnie po pewnym czasie uzbiera się konkretna, robiąca wrażenie suma.

Co jednak robić z odkładanymi środkami? Czy trzymać je w popularnej domowej skarpecie czy może lepiej wrzucić na lokatę? Więcej korzyści przemawia za tym drugim rozwiązaniem. Pieniądze trzymane w domu nie procentują, te na lokacie już tak. Kluczem do sukcesu pozostaje więc tylko wybranie odpowiedniej lokaty. Jak to zrobić?

 

Jak znaleźć najlepsze lokaty

Ranking lokat to narzędzie, które może nam pomóc w bardzo krótkim czasie uzyskać dostęp do przydatnych informacji o dostępnych w danym momencie lokatach. Umożliwia tym samym ich porównanie, celem wybrania najkorzystniejszej. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę ranking lokat by w mgnieniu oka otrzymać listę odnośników do branżowych stron, portali czy blogów takie rankingi lokat prowadzących – np. www.wktorymbanku.pl/lokaty/.

Sięgając po opisane powyżej rozwiązanie możemy sprawdzić, który bank oferuje w tej chwili najlepsze oprocentowanie dla interesującej nas kwoty oraz pożądanego okresu oszczędzania. Tutaj również nie musimy się ograniczać. Środki na lokacie można ulokować nie tylko na rok czy dłużej, ale również na krótsze okresy sięgające kilku miesięcy. Podobnie jest z kwotami początkowego wkładu.

Większość banków umożliwia otwarcie lokaty od kwoty minimalnej mieszczącej się w przedziale 100-300 złotych, co pokazuje, iż na rozpoczęcie swojej przygody z oszczędzaniem nigdy nie jest za wcześnie.

 

Ranking lokat

Ranking lokat pozwala nam zestawić ze sobą kilkadziesiąt dostępnych na rynku produktów. I to w taki sposób, aby zaprezentowane wyniki były zgodne z ustalonymi przez nas parametrami takimi jak wspomniane wyżej – okres oszczędzania oraz kwota pierwotnego wkładu.

Dysponując taką wiedzą, będziemy w stanie zmaksymalizować swoje przyszłe zyski. O to przecież chodzi w oszczędzaniu. Wystarczy odkładać chociażby 100 zł miesięcznie by po roku uzbierać 1200 zł plus odsetki. Taki kapitał bez problemu wystarczy na wymarzone wakacje, solidny laptop czy bardzo dobrego smartfona. W regularnym oszczędzaniu może Ci pomóc także konto oszczędnościowe (zobacz co wybrać – http://www.wktorymbanku.pl/oszczednosci/

Cierpliwość i konsekwencja w działaniu to klucz do osiągnięcia sukcesu, w myśl powiedzenia „grosz do grosza a będzie kokosza”. Pamiętaj, że w oszczędzaniu czas działa na Twoją korzyść. Jedyne co musisz zrobić, to pozwolić mu pracować dla Ciebie w mądry sposób – wybierając najlepsze w danym momencie lokaty, korzystając z najlepszego oprocentowania, wypracowując możliwie jak najwyższe odsetki.

Mając w zanadrzu takie narzędzia jak rankingi lokat relatywnie łatwo powyższy cel osiągnąć. Najtrudniejsza część zadania (znalezienie najlepszej opcji) jest wykonywana automatycznie. Nie musisz nawet ruszać się sprzed monitora, wystarczy kilka kliknięć myszką i gotowe.

Twoja opinia

*