Na jaki czas opłaca się brać leasing?

W odpowiedzi na pytanie „Na jaki czas opłaca się brać leasing?” na pewno pomogą Ci narzędzia, dostępne bezpośrednio na stronach internetowych towarzystw leasingowych, jak i doradcy leasingowi, zatrudnieni w poszczególnych instytucjach, z których usług chciałbyś skorzystać.

W kwestii jaką jest obliczanie raty leasingu z pewności bardzo pomoże Ci kalkulator leasingu, który jest prostym w obsłudze urządzeniem, wymagającym podania od Ciebie jedynie kilku szczegółowych danych oraz wprowadzenia warunków umowy, jakie byłyby dla Ciebie najbardziej dogodne.

Pierwszym rodzajem informacji, jakie będziesz musiał podać w kalkulatorze raty leasingu są kwestie dotyczące samego przedmiotu leasingowania. Bardzo ważny jest rodzaj przedmiotu (czy jest to samochód czy sprzęt biurowy lub maszyna służąca do produkcji dóbr lub wykonywania usług, świadczonych przez przedsiębiorstwo).

Niektóre instytucje oferują rozliczne promocje przeznaczone dla konkretnych rodzajów przedmiotów (na przykład leasing samochodowy albo leasing sprzętu medycznego czy rolniczego), co może okazać się dodatkową korzyścią finansową w przypadku leasingowania tych dóbr poprzez określoną instytucję. Może także wiązać się z dodatkowymi ulgami podatkowymi, o których na pewno zostaniesz poinformowany, gdyż umiejętne korzystanie z nich umożliwi Ci prawidłowe rozliczenie się z Urzędem Skarbowym, a także przyniesie dodatkowe zyski dla Twojej firmy.

Będzie Ci również potrzebna wartość przedmiotu, który chcesz wziąć w leasing, a także informacja czy pochodzi on z rynku pierwotnego czy wtórnego, gdyż dla takich przedmiotów instytucje świadczące usługi leasingowe często stosują odmienne zasady.

Kolejną kwestią, który będziesz musiał wziąć pod uwagę jest czas trwania umowy leasingowej. Jeśli nosisz się z zamiarem krótkiego okresu leasingu i nie chcesz być właścicielem danego przedmiotu, możesz wnioskować o tak zwany leasing operacyjny, przystosowany do tego rodzaju usług.

Umowa leasingu operacyjnego zakłada opcję zerwania jej w trakcie oraz podpisanie nowej – na przykład w celu zakupu bardziej zaawansowanego technologicznie sprzętu. Jeśli koniecznie chcesz posiadać przedmiot, który bierzesz w leasing (tak często bywa w przypadku samochodu), lepiej będzie skorzystać z długiego okresu jego użytkowania – wtedy kwota wykupu będzie o wiele niższa niż w przypadku zakupu nowego sprzętu czy pojazdu.

Pamiętaj, by zwrócić uwagę na przepisy regulujące owy zakup oraz warunki jego późniejszej wyceny, by podana przez leasingodawcę cena nie była dla Ciebie zaskoczeniem.

2 komentarze - Add Comment