Kto zostanie prezydentem Warszawy? Typy i kursy

Kampania wyborcza w Warszawie: Analiza kursów bukmacherskich i typów na prezydenta…

Rywalizacja o fotel prezydenta Warszawy

Wartość kursów bukmacherskich na wybory prezydenta Warszawy jest obecnie przedmiotem zainteresowania licznych obserwatorów. Z perspektywy ekspertów, zarysował się wyraźny podział, w którym Rafał Trzaskowski dominuje nad Tobiaszem Bocheńskim. Jednakże, czy ta dominacja przetrwa do końca kampanii wyborczej?

Rejestracja bez dowodu w STS.PL
100 zł bez ryzyka + 1500 zł za wpłaty

 

Typy i Kursy na kandydatów

W momencie, gdy po raz pierwszy pojawiły się kursy na wybory prezydenckie w Warszawie, niektórzy mogli być zaskoczeni minimalną różnicą kursów pomiędzy Rafałem Trzaskowskim a Tobiaszem Bocheńskim, pomimo znacznej przewagi Trzaskowskiego w sondażach. Teraz jednak sytuacja zmieniła się radykalnie. Obecnie kurs na Trzaskowskiego wynosi 1.75, podczas gdy na Bocheńskiego 1.95. Należy jednak pamiętać o korekcie wyniku aktualnego prezydenta Warszawy o 37.5%. Dopiero wtedy szanse obu kandydatów wydają się w miarę wyrównane.

Perspektywy Trzaskowskiego

Analizując kursy bukmacherskie, wydaje się, że szanse na zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego w pierwszej turze wyborów są bardzo wysokie. Kurs na to wynosi jedynie 1.22, co sugeruje, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż Trzaskowski odniesie zwycięstwo już na tym etapie.

Jednakże ciekawsze są kursy na uzyskanie przez niego co najmniej 59% głosów, które wynoszą 1.95. Takie wyniki byłyby wyraźnym sygnałem dla innych kandydatów, że ich szanse na zwycięstwo są niewielkie.

Pozostałe typy

Patrząc na innych kandydatów, warto zwrócić uwagę na pojedynek Małgorzaty Biejat z Lewicy oraz Tobiasza Bocheńskiego. Pomimo handycapu (-11%) Bocheński wydaje się być faworytem, co potwierdza kurs bukmacherski wynoszący 2.00 na jego zwycięstwo w starciu o większą liczbę głosów. Przemysław Wipler z Konfederacji, choć nie cieszy się dużym poparciem, może być czarnym koniem wyborów, o czym świadczy jego kurs na uzyskanie co najmniej 4% głosów wynoszący 1.85.

Podsumowanie

W obliczu nadchodzących wyborów prezydenckich w Warszawie, kursy bukmacherskie wyraźnie wskazują na faworyta – Rafała Trzaskowskiego. Choć sytuacja może ulec zmianie w trakcie kampanii, na chwilę obecną Trzaskowski zdaje się być liderem nie tylko w walce o fotel prezydenta stolicy, lecz także w perspektywie wyborów prezydenckich w 2025 roku.