Kto zostanie prezydentem Olsztyna? Nasze typy

Kto zostanie prezydentem Olsztyna? Przewidywania i kursy na wybory samorządowe 2024! Oczekiwania przed kampanią wyborczą w Olsztynie

Tempo nabiera kampania wyborcza

Rozgrzewka wyborcza nabiera tempa, a rywalizacja o fotel prezydencki staje się coraz bardziej intensywna. Wszystkie oczy zwrócone są na miasto Olsztyn, gdzie przewiduje się zmiany na stanowisku prezydenta. Piotr Grzymowicz, który kierował miastem od 2009 roku, zaskakująco ogłosił w połowie lutego, że nie będzie ubiegał się o kolejną kadencję.

To otwiera pole dla innych kandydatów. Kto zasiądzie na fotelu prezydenckim Olsztyna?

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Olsztyn: Kto będzie lepszy w I turze?

🏆 Jakie są szanse kandydatów w I turze w Olsztynie? 🧮 Kursy Czesław Małkowski (-3.5%) 1.85 Marcin Możdżonek 1.85 Aktualne kursy na 29.03.2024 Choć walka o fotel prezydencki w Olsztynie może wydawać się mniej interesująca, to jednak emocje sięgają zenitu w przypadku mniej znanych kandydatów, takich jak Czesław Małkowski i Marcin Możdżonek.

To właśnie oni stają do „kursowego” pojedynku. Według bukmacherów z STS ich starcie w pierwszej turze zapowiada się wyrównane. Kursy są identyczne – 1.85, jednak istnieje handycap wynoszący 3.5%, który należy uwzględnić w przypadku wyniku Małkowskiego.

Wybory 2024 w Olsztynie: Sensacyjna rezygnacja Grzymowicza

Piotr Grzymowicz był prezydentem miasta od 2009 roku, zastępując odwołanego przez referendum lokalne Czesława Małkowskiego. Trzykrotnie (w latach 2010, 2014 i 2018) pokonał tego samego rywala. Jednak nie będzie ubiegał się o kolejną reelekcję. Powody decyzji obecnego włodarza Olsztyna są różne. Walka o urząd prezydenta Olsztyna będzie jednak zacięta. Sam Grzymowicz oficjalnie poparł Roberta Szewczyka, przewodniczącego Rady Miasta.

Olsztyn: Zacięta walka o fotel prezydencki!

Robert Szewczyk nie jest jedynym kandydatem na prezydenta Olsztyna. Konkurencja jest liczna, a niektórzy kandydaci zaskakujący. Jednym z nich jest Marcin Możdżonek, pochodzący z Olsztyna, były reprezentant Polski i kapitan kadry narodowej w siatkówce, który tym razem stawia na wygraną w wyborach. Po raz kolejny startuje również Czesław Małkowski, były prezydent Olsztyna, który niedawno został uniewinniony w sprawie, która doprowadziła do jego dymisji. Po trzech przegranych kampaniach liczy na powrót do władzy.

Nie jest też zaskoczeniem fakt, że dwie największe partie parlamentarne wystawiają swoich kandydatów. Prawo i Sprawiedliwość reprezentuje Grzegorz Smoliński, były prezes Warmińsko-Mazurskiej Strefy Ekonomicznej. Z kolei Koalicja Obywatelska stawia na Szewczyka. Z innych ugrupowań swoje kandydatury potwierdzili Mirosław Arczak i Monika Falej.

Kto wygra w Olsztynie? Sondaże wskazują na drugą turę!

Najnowszy nieoficjalny sondaż ujawniony przez Interię sugeruje, że w pierwszej turze zwyciężyłby Grzegorz Smoliński, za którym plasują się Robert Szewczyk, Czesław Małkowski i Marcin Możdżonek. Jednak prawdopodobieństwo drugiej tury jest wysokie, co pokazuje, że ostateczny wynik wyborów w Olsztynie może być niezwykle interesujący.

Prezydent Olsztyna: Kto lepszy w I turze? W zakładach bukmacherskich STS kurs na to, że Czesław Małkowski będzie lepszy od Marcina Możdżonka (handycap -3.5%) wynosi 1.85.

https://www.efortuna.pl/promocje
30 zł za rejestrację i 300 zł zakład bez ryzyka