Kredyt na auto 2019 (kalkulator)

Rynek kredytów samochodowych w Polsce ponownie nabiera tempa. Przy obecnym tempie wzrostu może osiągnąć wskaźniki sprzed kryzysu w tym roku. Jeżeli w okresie kryzysu, udział kredytów samochodowych wyniósł około 25%, to obecnie liczba ta wzrosła do 35%.

Takie dane prowadzić dyrektor departamentu produktów bankowości detalicznej, Maria Zenin. “Pod koniec 2018 r. zostanie sprzedane ok 43% więcej samochodów niż w 2017 r. i prawie 2,5 razy więcej niż w 2010 r.” – przewiduje dyrektor działu kredyty na auto Eugeniusz Nowak.

Eksperci pytani przez nasz portal odpowiadają, że przy zachowaniu obecnego tempa wzrostu rynku, w tym roku prawie co drugi samochód będzie sprzedawany z pomocą pożyczonych środków.

Kredyt na auto – towar poszukiwany

Stabilny wzrost kredytów nastąpił w dużej mierze ze względu na zakończanie kryzysu finansowego i wzrostu PKB. W 2010 r. przykładowy Bank otrzymał od osób fizycznych 54.554 wniosków o kredyty program dotacji na zakup samochodów. Wydawane 16.708 kredytów, z jaką został kupiony 10% nowych samochodów.

Na początku tego roku zarząd Banku podjął decyzję o przedłużeniu programu do końca roku. Ponadto na początku marca w liście modeli, zaliczane w ramach programów promocyjnych, które zostały dodane Hyundai Solaris, Fiat Linea i Chevrolet Lacetti.

Teraz program obejmuje 59 modeli. Wiele osób korzysta z takiej możliwości jaką jest kredyt na samochód online. Jednak zanim osoby te zdecydują się wziąć kredyt na samochód mogą one w łatwy sposób wyszukać najlepszej opcji kredytowej dla siebie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę najtańszy kredyt na auto + kalkulator a wyskoczy długa lista takich opcji jak dostać szybko i tani kredyt na auto w 2019 roku.

Wśród innych czynników,jakie miały pozytywny wpływ na rozwój Polskiego rynku kredytów samochodowych, Eugeniusz Nowak wymienił stabilizację kosztów finansowania, co pozwala utrzymać stopy procentowe od kredytów i pożyczek na akceptowalnym poziomie. Zdaniem ekspertów, niższe stopy procentowe w tym roku są możliwe, ale nie więcej niż 0,5-1 punktu procentowego.

Rynek kredytów samochodowych rośnie …

Jako dyrektor bankowości detalicznej, Marcin Kołodko, twierdzi, że banki są teraz nieco bliżej do poziomu stawki, według których dochody są zgłaszane niż koszt pozyskania funduszy. W tym aspekcie cen konkurencji między bankami na rynku kredytów samochodowych, zależą od działu marketingu i usług elektronicznych, przykładowy. “W tej sytuacji rosnącej konkurencji zmusza się nas do poszukiwania alternatywnych sposobów przyciągnięcia klientów” – dodaje Marcin Kołodko.

Wielu kredytodawców ogłosiło rozpoczęcie promocji i nowych produktów kredytowych, jak również zmiany parametrów kredytu na : zwiększenie kwoty i okresu kredytowania (do 7 lat) i szybkość aplikacji, mniejsze wymagania i liberalizacji dla kredytobiorców (zwykle wymagają teraz tylko dowód tożsamości) oraz do ubezpieczenia zakupionego transportu.

Coraz bardziej popularne stają się pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń. Ponieważ są szybkie i nie wymagają zbędnych zaświadczeń. Coraz więcej banków do swojej oferty wprowadziło tak zwane pożyczki gotówkowe od ręki na auto.

TOP 3 pożyczek bankowych: 1) Do 200 000zł! RRSO najniższe w Polsce, więcej na www.alior.pl
2) W 15 minut! Do 4000zł online na oświadczenie, kalkulator na www.eurobank.pl
3) Świetna pożyczka na już z niską ratą, kalkulacja na www.bgzbnp.pl

Wiele osób marzy o tym aby zostać posiadaczem może nie luksusowego samochodu, ale po prostu rodzinnego auta. W tym celu zaciągają on i szybki kredyt na auto online, który jest łatwy do spłaty a jeszcze łatwiejszy do załatwienia – bo online.

Opracowywanie wspólnych programów, ze względu na typy samochodów w celu zwiększenia sprzedaży niektórych marek poprzez redukcję kosztów samochodu. Klient otrzymuje realne korzyści przy zakupie pojazdów do wspólnych działań zmierzających do zmniejszenia kwoty miesięcznej raty i nadpłaty na poczet pożyczki.

Kredyt na auto u producentów?

Producenci samochodów w dalszym ciągu aktywnie rozwijają rynek kredytów samochodowych oraz tworzą własne banki, rozwijając w ten sposób istniejące jednostki. Co czwarty kredyt w zeszłym roku r. dla nowych samochodów wydany był przez bank w okresie do 10 dni.

W niedalekiej przyszłości, eksperci spodziewają się większej części banków marek samochodowych na rynku kredytów samochodowych. Przyczynią się to do korzystniejsze warunki kredytów oferowanych przez banki , dla samochodów swoich marek, aktywne wsparcie działań marketingowych, jak również zwiększenie ogólnej liczby utrzymywanych banków na rynku.

Banków, specjalizujących się w sprzedaży kredytów samochodowych jest wiele, praktycznie monopol na rynku kredytowym na nowe samochody nie istnieje, ponieważ mogą one oferować bardziej atrakcyjne warunki kredytowania samochodów własnej produkcji, przede wszystkim poprzez oferowanie rabatów i innych programów promocyjnych – mówi anonimowy ekspert rynku finansowego.

TOP 3 pożyczek bankowych: 1) Do 200 000zł! RRSO najniższe w Polsce, więcej na www.alior.pl
2) W 15 minut! Do 4000zł online na oświadczenie, kalkulator na www.eurobank.pl
3) Świetna pożyczka na już z niską ratą, kalkulacja na www.bgzbnp.pl

Mimo to uważa, że rynek jest już w pełni nasycony. Wiele osób decydujących się na zakup nowego auta, kieruje się różnymi przesłankami np. powiększeniem się rodziny lub po prostu wymianą na nowszy model. Kredyt na auto online jest to doskonały i szybki sposób na zaciągnięcia pożyczki. Ostatnio bardzo popularnym stały się szybki kredyt online, dzięki którym wniosek o kredyt można wypełnić w domu i są gotówkę na zakup auta dostać na konto bankowe. Osoby, których nie stać na zakup samochodu, który tak naprawdę nie jest objawem luksusu mogą skorzystać z chwilówki online – ale jest to droga zabawa.

Twoja opinia

*