Kim są Aniołowie Biznesu?

W ostatnich latach także i w Polsce coraz bardziej popularna jest instytucja Aniołów Biznesu, co jest bardzo korzystnym zjawiskiem z punktu widzenia ekonomii. Kim jest Anioł Biznesu i kto może skorzystać z jego pomocy?

 

Aniołami Biznesu nazywa się osoby fizyczne, które inwestują swoje pieniądze w przedsięwzięcia dopiero rozwijające się, na pierwszym etapie działalności, na przykład jak star-up. Pełnią oni wobec tego rolę udziałowców danego przedsięwzięcia, ale warto pamiętać także o tym, że Anioł Biznesu może zapewniać wsparcie nie tylko pod kątem finansowym, ale również za sprawą swojej wiedzy, doświadczenia, na przykład poprzez doradztwo biznesowe czy posiadanej sieci kontaktów.

 

Instytucja Aniołów Biznesu jest bardzo ważna w sprawnym działaniu rynków kapitałowych. Dotychczas była ona dostępna tylko w większych krajach, ale teraz coraz więcej Aniołów działa również w Polsce, gdzie często trudno rozwijać start-up bez odpowiedniego wsparcia, ponieważ dla osób ambitnych, mających atrakcyjne projektu biznesowe, finanse są głównym problemem w przejściu na wyższy poziom działalności.

 

Skorzystanie z pomocy Aniołów Biznesu nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim bardzo ważne jest zaprezentowanie atrakcyjnego pomysłu na swój biznes, który będzie miał szansę na powodzenie, ponieważ jest to też pewna forma inwestycji. Największe szanse na znalezienie pomocy mają projekty bazujące na innowacjach technologicznych i marketingowych, które dotyczą dynamicznie rozwijających się sektorów.

 

Pomocy dotyczącej finansowania dla swojego projektu należy szukać przede wszystkim w specjalnych sieciach zrzeszających Aniołów Biznesu – adresy można znaleźć on-line.

 

Wsparcie w zakresie poszukiwania Aniołów Biznesu można uzyskać także za pośrednictwem wielu firm, na przykład Assay Consulting (Assay.pl), której specjalnością jest doradztwo biznesowe dla swoich klientów. Dzięki swojemu szerokiemu doświadczeniu zapewnia ona kompleksowe wsparcie także dla start-upów oraz nowych firm skoncentrowanych na przyszłościowym rozwoju. Więcej informacji na temat usług można znaleźć na stronie internetowej Assay.pl.

Twoja opinia

*