Jak rozpoznać bezpieczny sklep internetowy?

Ostatnie statystyki donoszą, że już nieco ponad połowa Polaków robi zakupy w sieci. Dlatego nie jest dziwne, że tak wiele uwagi poświęca się zagadnieniu bezpieczeństwa dokonywania tego typu transakcji.

Sami użytkownicy sieci powinni natomiast być wyczuleni a propo tego, z jakich sklepów na co dzień robią użytek.

Muszą wiedzieć, że jedynie te sklepy, które wzbudzają ich wiarygodność są godne uwagi.

 

Czym się kierować oceniając bezpieczeństwo sklepu online?

O tym, czy jakiś sklep online jest bezpieczny świadczy przede wszystkim to, czy ma dobre opinie, rekomendacje i zadowolonych klientów.

Jest więc to adekwatne do działalności sklepów stacjonarnych. Poza tym, należy zwrócić uwagę, czy na stronie głównej sklepu www umieszczony jest regulamin. To bowiem właśnie regulamin sklepu daje gwarancję tego, że prawa konsumenta, wraz z bezpieczeństwem transakcji będą całkowicie zachowane.

Warto również sprawdzić dane rejestrowe oraz kontaktowe takiego sklepu, a kiedy tylko coś wzbudzi nas w wątpliwości, to powinniśmy się zdecydować na jak najszybszy kontakt z przedstawicielem sklepu. Nie bez znaczenia jest także zachowanie prawidłowego postępowania związanego z ochroną danych konsumentów. Na danej witrynie powinna znaleźć się wzmianka na ten temat.

Sprawdzeni dostawcy

Kiedy zaś chodzi o same przelewy to należy pamiętać o tym, by wykonywać je jedynie za pomocą sprawdzonych dostawców. Do takich zalicza się serwis Przelewy24.pl pozwalający na wybór dowolnej metody płatności, a także wyróżniający się największą ilością kanałów płatności.

Na stronie tej można zauważyć od razu, że bezpieczne operacje kartami, szybkie przekazy pieniężne oraz wdrożenie rozwiązań mobilnych to zachowane tu od dawna standardy. Standardy zabezpieczeń w tym serwisie opierają się jedynie na wdrożonych już, innowacyjnych rozwiązaniach. Warto wobec tego sprawdzić, czy sklep, w którym chcemy płacić działa na bazie takich standardów.

W Internecie większość sklepów to sklepy bezpieczne, co nie oznacza, że internauci nie mogą zachować czujności przy poszczególnych transakcjach.

Twoja opinia

*