Jak podłączyć wyłącznik nadprądowy?

Wyłącznik nadprądowy, zwany również wyłącznikiem instalacyjnym to element instalacji elektrycznej, mający za zadanie przerwać ciągłość obwodu, podczas gdy prąd płynący w tym obwodzie przekroczy wartość bezpieczną dla wspomnianego obwodu.

Wyłączniki nadprądowe z tego powodu przeznaczone są do sterowania i zabezpieczeń przed skutkami przeciążeń i zwarć obwodów odbiorczych instalacji, a także urządzeń elektrycznych w gospodarstwach domowych i w obiektach publicznych.

TOP 3 pożyczek bankowych: 1) Mini Ratka PKO BP (bez zaświadczeń do 24 000zł) - www.pko.pl
2) 0% prowizji! 6,9%, do 50 000 zł, oblicz ratę na www.alior.pl
3) Do 200 000 zł bez poręczycieli i zabezpieczeń na www.t-mobile.pl

Czym charakteryzują się wyłączniki nadprądowe?

W instalacjach elektrycznych stosowane są wyłączniki płaskie, mocowane na wsporniku DIN TH35. Mają one znormalizowaną szerokość jednego bieguna 17,7 milimetra dla wykonań standardowych i 27 milimetrów dla wykonań przemysłowych. Wyłączniki nadprądowe występują w odmianach: 1, 2, 3 i 4 – biegunowych. Wyróżnia się również odmiany wyłączników z torem neutralnym bądź bez.

Każdy wyłącznik nadprądowyposiada następujące elementy: dźwignię napędową, zamek, styk stały, styk ruchomy, zaciski przyłączowe, wyzwalacz termobimetaloy, wkręt regulacyjny, wyzwalacz elektromagnetyczny i komorę gaszeniową. Wyłączniki nadprądowe produkowane są zarówno dla branży elektronicznej, jak i dla gniazd w mieszkaniach. Właściwości konkretnego wyłącznika uzależnione są bezpośrednio od jego zastosowania.

TOP 3 kredytów hipotecznych: 1) Oblicz sam gdzie dostaniesz najkorzystniejszy kredyt na www.notus.pl
2) HIT miesiąca, 35lat, do 90% wartości, wakacje kredytowe - www.pkobp.pl
3) 0% prowizji, 0% za wcześniejszą spłatę, niskie RRSO - www.millenium.pl

Jak podłączyć wyłącznik nadprądowy?

Podłączenie wyłącznika nadprądowego zależy tak naprawdę od tego, gdzie i w jakich celach ma być zamontowany. W pierwszej kolejności należy sprawdzić otoczenie, w którym ma zostać załączony wyłącznik. Procedura musi być przeprowadzona w warunkach bezpiecznych.

Zapoznanie się z oznakowaniem na wyłączniku to podstawa, pomagająca wyznaczyć sposób podłączenia. W przypadku podłączania wyłączników nadprądowych w instalacjach przemysłowych warto skonsultować się z innym elektrykiem.

Zasady działania wyłączników nadprądowych są jasne, jednak nie da się zaprzeczyć, że lepiej będzie skonsultować się co do tego, jak one rzeczywiście działają. To jest istotne dla zachowania bezpieczeństwa.

TOP 3 pożyczek pozabankowych: 1) Pierwsza pożyczka za darmo! Kalkulator na stronie www.vivus.pl
2) Najchętniej wybierana, do 15 000 zł na 3 lata - więcej na www.provident.pl
3) Na 30 dni za darmo + jedne z najniższych rat, kalkulator na www.wonga.pl