Jak obstawiać mecze?

Jest wiele osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z bukmacherką, jednak ilość informacji, którymi zostają oni zasypywani może przerażać. Bukmacherzy oczywiście starają sią jak najlepiej zachęcić potencjalnych typerów do tego, żeby skorzystali właśnie z ich usług.

Gdy to trudna decyzja dotycząca tego jednego bukmachera zostanie już podjęta, pozostaje krok drugi. Mianowicie – jak obstawiać mecz? Tym tematem postanowiliśmy się dzisiaj zająć.

Jak rozpocząć typowanie meczów?

Na samym początku warto jest przedstawić kilka aspektów związanych z samym typowaniem. Wskażemy krok po kroku, jak obstawiać mecze. Po pierwsze każdy gracz, żeby móc rozpocząć, musi posiadać środki na koncie depozytowym.

Sprawdź najnowsze promocje
ostatnia aktualizacja: 2 dni temu


600 zł darmowy zakład - fortuna.pl + 20 zł bez depozytu
1500 zł na start - sts.pl + 100 zł zakład bez ryzyka
BEZ RYZYKA 1300 zł - superbet.pl + 200 zł za wpłatę

Porównaj promocje

 

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiednich zakładów z wybranych przez siebie dyscyplin sportowych. Gdy taki kupon zostanie już stworzony (zwykle widnieje on po prawie stronie interfejsu głównej strony internetowej bukmachera), wystarczy wybrać stawkę, za jaką chce się puścić taki kupon i kliknąć „Postaw zakład”. Wtedy nie ma już odwrotu i można tylko czekać na rezultaty meczów, które zostały postawione.

Gdy wszystko pójdzie po myśli typującego, środki zostaną automatycznie przelane na konto gracza.

 

Jak znaleźć swój sposób na obstawianie meczów?

Ważnym aspektem tego, jak obstawiać mecze, jest znalezienie odpowiedniej dla siebie formuły. To dzięki niej można odnaleźć takie rodzaje zakładów, dzięki którym gracz będzie mógł wygrywać. Od razu zaznaczamy, że nie należy to do najprostszych spraw. Istnieje bowiem kilka sposobów obstawiania meczów.

• Typ kuponu

Pierwszy z nich to wybór odpowiedniego typu kuponów, który jest jednym z ważniejszych sposobów obstawiania meczów. W zakładach bukmacherskich możemy skorzystać z kuponów SOLO, AKO, a także KOMBI. Każdy z nich różnie się od siebie diametralnie, a odpowiedni wybór typu obstawiania jest naprawdę ważny. Oczywiście można grać różnie, ale mając swój własny styl będzie to dla każdego udogodnieniem.

Kupony SOLO wyróżniają się tym, że statystycznie dają największe szanse na zwycięstwo. Polega to bowiem na obstawieniu tylko jednego typu. Przy wyborze jednotorowym, czyli wygrana gospodarza, remis, lub wygrana gości, gracze mają aż 33% szans na wygraną. Jeśli chodzi jednak o ewentualną wygraną, to nie będzie ona wygórowana. Optymalne kursy wahają się w granicach 2.0-3.5., a więc maksymalnie możemy potroić swoją stawkę, dlatego aby grać SOLO, preferuje się obstawianie za wyższe kwoty pieniędzy.

Kupony AKO, to minimum dwa zdarzenia na jednym kuponie. Ich ilość kończy się zwykle przy 15., 20., lub 30. zakładach, w zależności od bukmachera. Tutaj kursy oczywiście będą wyższe, więc i ewentualne wygrane idą mocno w górę. Stawiając AKO można nawet za 10 złotych mieć szansę na kilka tysięcy złotych. Takie kupony jednak rzadko są trafione, ponieważ statystycznie bardzo trudno je trafić.

Wejdź na efortuna.pl/promocje
20 zł za rejestrację i 600 zł za przegrany zakład

 

Najrozsądniej jest obstawiać 3-4 zdarzenia na kuponie, co i tak może tak kurs w okolicach 6.0-8.0.

Ostatnim typem są zakłady KOMBI, czyli kombinacje, w których dzielimy postawione spotkania na odpowiednie grupy. W zależności od systemu, który gracz może obrać, wystarczy że wejdą np. 3 z 5 zakładów i kupon będzie w pewnym stopniu wygrany. Jest to jednak nieco trudniejsze i przeznaczone dla bardziej doświadczonych typerów.

• Wybór dyscypliny

Aby mieć wyższe szansę na ewentualną wygraną i znaleźć odpowiedni sposób obstawiania meczów, to należy skupić się także na wyborze dyscypliny. Nie ma chyba osób, które znają się na wszystkim bardzo dobrze. Lepiej być świetnym w jednej dyscyplinie, niż mieć pojęcie na temat wszystkiego po trochę. Tak samo należy podejść do bukmacherki. Każdy z nas posiada swoją ulubioną dyscyplinę sportową, w której czuje się dobrze, zna jej specyfikę, najlepsze drużyny oraz ważne rozgrywki. Ta wiedza może sporo pomóc w bukmacherce i w tym, jak obstawiać mecze.

betfan-bonus-na-start

Czasami same statystyki nie wystarczą, ponieważ na papierze dana drużyna może mieć ogromną przewagę, ale zdarzenia wokół spotkania – chociażby nadchodzący mecz w europejskich pucharach, czy kontuzje najlepszych zawodników mają ogromny wpływ w późniejszych kursach bukmacherskich, a na koniec w ostatecznym wyniku spotkania.

Co najlepiej obstawiać?

Jeśli wiemy już, jak się zabrać za obstawianie i na czym się skupić, to ostatnim z ważniejszych aspektów podczas nauki tego, jak obstawiać mecze jest wybór odpowiednich kombinacji. Na każdy z meczów najwyższych klas rozgrywkowych, czy to w hokeju, tenisie, koszykówce, czy piłce nożnej, bukmacherzy tworzą kilkadziesiąt różnych typów.

Ważne jest to, aby skupić się na analizie statystyk, która może rozwiać wiele wątpliwości. To z nich dowiemy się o aktualnej formie graczy, o bezpośrednich pojedynkach, czy o tym, jak drużyna czuje się na swoim parkiecie, czy na wyjeździe. Każdy czynnik ma wpływ i o tym każdy nowy typer musi pamiętać.

Jeśli dla przykładu weźmiemy piłkę nożną, to co w niej najlepiej obstawiać? Warto skupić się przede wszystkim na wyniku spotkania. Czy to w zakładzie bez remisu, czy z podpórką (wygrana którejś z drużyn lub remis), lub oczywiście ”czysty” wynik – 1, X, lub 2.

Podsumowanie

Poza tym warto skupić się na ilości bramek, żółtych kartek, czy rzutów rożnych. Wysokie kursy są również na handicapy, czy nazwisko strzelca jednej z bramek. Podsumowując – niezależnie od dyscypliny, najważniejsze są sprawy techniczne, czyli wybór typu kuponu, a także analiza statystyk i znajomość dyscypliny. Mając opanowane te aspekty, szanse na ewentualną wygraną mogą mocno wzrosnąć.

Sprawdź najnowsze promocje
ostatnia aktualizacja: 2 dni temu


600 zł darmowy zakład - fortuna.pl + 20 zł bez depozytu
1500 zł na start - sts.pl + 100 zł zakład bez ryzyka
BEZ RYZYKA 1300 zł - superbet.pl + 200 zł za wpłatę

Porównaj promocje