Jak czytać rankingi lokat bankowych?

Są jednym z najbardziej przydatnych narzędzi przy poszukiwaniu lokat bankowych, ale nie każdy wie, jak z nich korzystać. Rankingi lokat, bo to właśnie o nich mowa, są obecnie bardzo popularne – dzięki nim można błyskawicznie dowiedzieć się, który bank ma najbardziej atrakcyjną ofertę. Na co powinno się zwrócić uwagę przy ich czytaniu?

 

Jakie informacje znajdziesz w rankingach?

Zasadniczo, rankingi lokat bankowych podają tylko wybrane informacje, potrzebne do szybkiego prześwietlenia oferty – zalicza się do nich minimalną kwotę lokaty, okres jej trwania, oprocentowanie, opłaty wstępne. Aby dowiedzieć się więcej na temat oferty, należy kliknąć w nią i sprawdzić szczegóły. Przez ranking można też przejść bezpośrednio na stronę banku i złożyć wniosek o lokatę.

 

Promowane czy nie?

Większość rankingów lokat zawiera promowane oferty – zwykle są one wyróżnione na samym początku listy odpowiednim kolorem, czy innym znacznikiem. Gdy wobec tego chcesz sprawdzić wszystkie dostępne lokaty bankowe, ranking powinien być sprawdzony całościowo. Zanim zabierzesz się za porównania, zobacz wszystkie informacje na stronie. Co więcej, nie wszystkie rankingi zawierają każdą ofertę bankową!

 

Ważne słowa „od” i „do”

Banki rzadko kiedy oferują lokaty o oprocentowaniu na jednym poziomie – najczęściej jest ono zależne od wysokości wpłaty, dlatego najwyższe oprocentowanie czeka na najbardziej zamożnych. To właśnie ono prezentowane jest w materiałach reklamowych, a większość pozostałych klientów musi zadowolić się tym znacznie niższym. Dlatego sprawdź, jakie oprocentowanie jest określone w rankingu – najlepiej, aby prezentował on wartość „od”, czyli od minimalnego oprocentowania – to pomoże w łatwym porównaniu ofert.

 

Porównuj rankingi

W sieci działa wiele serwisów porównujących lokaty – wpisz do wyszukiwarki słowa „lokaty bankowe ranking”, aby znaleźć je od razu. Najlepiej sprawdź kilka rankingów, ponieważ nie każdy z nich prezentuje bieżące dane – dotyczy to w szczególności promocji, które zmieniają się jak w kalejdoskopie. Oczywiście, najbardziej aktualne informacje czekają na ciebie bezpośrednio na stronie banku i w oddziałach.

One Response - Add Comment

Twoja opinia

*