Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/sla77/domains/cevap.pl/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
Firmy leasingowe w Polsce - którą warto wybrać

Firmy leasingowe w Polsce – którą warto wybrać

Leasing to temat, który coraz częściej pojawia się w polskich firmach. To idealna inwestycja nie tylko samochodów(rzeczy ruchome), ale również nieruchomości (rzeczy nieruchome). Mimo to najpopularniejszą opcją jest opcja pierwsza. Mówiąc leasing myślimy zazwyczaj o aucie, często nawet nie jednym. W Polsce działa kilkadziesiąt firm leasingowych. Warto obejrzeć ich oferty, ponieważ nie wszystkimi będziemy zainteresowani.

Dlaczego? Dlatego, że niektóre z nich nastawioną są tylko na maszyny , inne oferują wynajem całych flot samochodowych, a jeszcze inne zajmują się leasingiem nieruchomości. Warto tutaj dodać, że są firmy leasingowe, które wiążą się z daną marką pojazdów i oferują leasing tylko na daną markę.

 

Która z nich oferuje najlepszą ofertę?

Tutaj warto wcześniej ustalić jakie auto, bądź auta nas interesują. Niektórzy zwracają uwagę, że na leasing często bierze się luksusowe auta, która kosztują średnio ćwierć miliona złoty. Są one oczywiście przeznaczone dla prezesów większych przedsiębiorstw.

Aby od razu nie wydawać z firmy tak dużych pieniędzy decydujemy się oczywiście na leasing.

 

Na tym przykładzie możemy sprawdzić, która firma leasingowa ma najlepszą ofertę. I tutaj pierwsze miejsce zajęło Raiffesisen Leasing Polska SA. Przy wartości samochodu 250 tysięcy złoty w tym przypadku nasza rata wyniesie niecałe 3 500 złoty.

Warto również dodać, że wartość wykupu przedmiotu leasingu to 1% i wynosi on nieco ponad 2 tysiące złoty. Inne firmy leasingowe, które znalazły się na podium nie mają gorszych ofert, a parametry są bardzo do siebie zbliżone. Są to odpowiednio Europejski Fundusz Leasingowy S.A. oraz Idea Leasing S.A. W ich przypadku wartość wykupu również wynosi 1%, natomiast w przypadku drugiej firmy leasingowej rata leasingowa jest prawie o tysiąc złoty wyższa.

 

Warto również nadmienić pozostałe firmy leasingowe dobrze prosperujące na naszym rynku, a są to: mLeasing, ING Lease, Toyota Leasing czy chociażby Volswagen Bank Polska S.A. To jedne z najpopularniejszych firm leasingowych w Polsce, jeśli chodzi o leasing samochodów.