Faktoring w firmie – co to jest faktoring ?

Na Polskim rynku finansowym od jakiegoś czasu możemy spotkać się z faktoringiem. Co to jest faktoring i kiedy warto z niego skorzystać? Zachęcamy do dalszej lektury, a to tajemnicze słowo zacznie stawać się dla Państwa coraz bardziej jasne. Otóż faktoring to bardzo korzystne i zarazem szybkie finansowanie dla wielu firm, dzięki któremu poprawiona zostaje ich płynność finansowa.

Jest to wspaniałe rozwiązanie dla wszystkich tych działalności gospodarczych, które w swoich ofertach sprzedają usługi oraz towary z odroczonym terminem płatności.

Jeśli na przykład klient wykupi u Państwa usługę, za którą zapłaci dopiero po upływie długiego czasu, na przykład kilkadziesiąt dni, wówczas faktoring w firmie jest świetnym rozwiązaniem.
Jeśli zdecydujemy się skorzystać z usług faktora, możemy liczyć na wpływ pieniędzy za towary lub usługi praktycznie natychmiast po wystawieniu faktury, co dla każdego przedsiębiorcy jest dość ważnym aspektem. Dla większej klarowności postaramy się opisać jak to mniej więcej się odbywa.

Otóż firma, która podejmuje współpracę z firmą faktoringową ma zagwarantowaną płynność finansową. Zaraz po wystawieniu faktury z długoterminową zapłatą dla swojego klienta, należności za nią zostają wpłacane niemalże od razu przez faktora, czyli firmę, która udziela finansowania. Jest to co prawda stosunkowo świeża możliwość na naszym rynku, dlatego też spotyka się z dość mieszanymi opiniami.
Jednakże kiedy przyjrzymy się bliżej ofertom firm, zauważymy, że dla przedsiębiorców z odroczonymi płatnościami jest to najlepsze rozwiązanie.

Oferty firm faktoringowych nie są jeszcze tak popularne, ale z całą pewnością każdy, kto zechce z nich skorzystać odnajdzie taką, która spełni jego oczekiwania.

Co prawda firmy te biorą z usług prowizję, ale dla płynności finansowej przedsiębiorcy będzie to z całą pewnością niewielki uszczerbek w funduszach. Za to spokoju i pewnego przypływu pieniędzy nie da się zastąpić, zatem wnioskujemy, że faktoring w naszym kraju przyjmie się niebawem już na stałe.

Twoja opinia

*