Dlaczego kantor internetowy ma lepsze ceny walut?

Kantory internetowej, jak można domyślić się po ich nazwie, pozwalają na wymianę pieniędzy on-line. To wygodne, szybkie i bezpieczne rozwiązanie, a ponadto niesie ze sobą bardziej atrakcyjne kursy walut.

 

W Polsce z kantorów on-line korzysta coraz więcej użytkowników – zarówno są to klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Korzystanie z tego rodzaju serwisów jest bardzo proste i dzięki temu kantor internetowy to usługa dostępna dla każdego. Na początku należy zarejestrować się w serwisie, podać swoje dane kont bankowych – walutowego i złotówkowego, z których i na które będzie przelewało się pieniądze.

 

Po wykonaniu rejestracji w kantorze on-line można już przeprowadzić pierwszą transakcję. Należy wyszukać walutę i podać, ile pieniędzy będzie potrzebne. Kantor przedstawi wtedy kurs, po którym możemy dokonać zakupu, a także całą kwotę. Przelewamy potem wskazaną sumę na rachunek, potwierdzamy chęć zawarcia transakcji i następnie kantor internetowy odsyła klientowi pieniądze już w pożądanej walucie. Całość transakcji trwa przeciętnie kilka godzin.

 

Dzięki swojej specjalnej formie działalności kantory internetowe pozwalają na uzyskanie atrakcyjnych kursów walut, znacznie lepszych niż w standardowych kantorach, a także w bankach. W większości kantorów on-line marża wynosi około 0,5%, podczas gdy w banku to około 5%. Ponadto spready w kantorach on-line, czyli różnice pomiędzy kursem zakupu a sprzedaży, także nie są duże i wynoszą zwykle kilka groszy, podczas gdy w kantorach stacjonarnych i bankach to często kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt groszy. To powoduje, że na wymianie walut on-line można sporo zaoszczędzić.

 

Tak korzystne kursy to głównie wynik działalności kantoru on-line, który nie musi wtedy ponosić takich samych kosztów, na przykład na wynajem przestrzeni, zatrudnienie pracowników. Również nie ma wtedy potrzeby korzystania z tradycyjnych form ochrony pieniędzy, ponieważ mają one formę wirtualną. Ponadto w porównaniu z przeciętnym kantorem te on-line mają znacznie więcej klientów, co powoduje, że mogą pozwolić sobie na obniżki.

Twoja opinia

*