Czym różnią się komputery poleasingowe od zwykłych, używanych?

Leasing staje się coraz popularniejszą opcją transakcji również w Polsce.

Coraz częściej dotyczy już nie jedynie samochodów, ale również sprzętu IT. Nie każdego stać na nowy komputer.

Nie każdy chce też kupować sprzęt używany. I w tym wypadku komputery poleasingowe faktycznie wydają się być doskonałym rozwiązaniem.

O komputerach poleasingowych

Leasing znany jest jako dogodna opcja kredytowania dla firm. W przypadku sprzętu komputerowego dotyczy najczęściej komputerów stacjonarnych oraz laptopów. Innowacyjny sprzęt stanowi dla każdej firmy wyznacznik renomy, prestiżu, kompetencji i bezpieczeństwa.

Firmowy sprzęt musi być w końcu wytrzymały i bezawaryjny. Dlatego zarówno mniejsi, jak i bardziej znaczący przedsiębiorcy z branży finansowej lub IT decydują się na zakup komputerów w leasingu. Po okresie spłaty zostawiają sprzęt dla siebie lub przekazują go do obiegu.

W efekcie, na rynku ciągle są markowe, niezawodne modele. Wybór komputera poleasingowego daje dostęp do modeli klasy biznesowej, jakie niezbyt często są dostępne masowo.

Na zakup sprzętu poleasingowego często decydują się też osoby prywatne, zwłaszcza, kiedy pracują w domu. Na pewno więc rozwiązanie to w Polsce będzie coraz popularniejsze.

Alternatywa dla sprzętu używanego

Kupując sprzęt używany nie zawsze mamy pewność, w jakim będzie stanie. Nie każdy chce też inwestować w sprzęt używany ze względu na to, że nie jest on na tyle wydajny i może nie prezentować się odpowiednio.

Tymczasem, zakup komputerów poleasingowych pozwala na zakup najlepszego sprzętu z idealnie dobranymi podzespołami oraz parametrami. Jeśli kupuje się w sprawdzonych, renomowanych polskich firmach takich jak EFL, działający na rynku leasingowym od 1991 roku to można spodziewać się dostępu do wyłącznie niezawodnego sprzętu. Warto korzystać z zalet, jakie niesie z sobą leasing w branży IT.

Im większym zaufaniem obdarzona jest firma z branży leasingowej, tym większa pewność, że podpisanie z nią umowy przyczyni się do rozwoju naszego przedsiębiorstwa.

Twoja opinia

*