Auto w leasing – jakie ma zalety takie rozwiązanie?

Pierwszą nieodzowną korzyścią z leasingu samochodu w firmie są oszczędności. Liczy się to zwłaszcza dla małych firm, które rozpoczynają swoją działalność w danej branży i potrzebują jak największej ilości zleceń lub zamówień na dany produkt przy jak najmniejszych kosztach produkcji lub wykonywania usługi.

Prowadzenie własnej firmy wiąże się z dużymi kosztami, szczególnie na początku, gdzie należy wpierw uzbroić się w dużą cierpliwość i przygotować na wielogodzinne negocjacje z urzędnikami, którzy muszą wydać na wszystko odpowiednie zezwolenia i zaakceptować wszelkie ustalenia przyszłego przedsiębiorcy.

Ograniczenie nadmiernej ilości formalności jest kolejną zaletą leasingu. Przy okazji podpisywania umowy leasingowej, wszelkie regulacje prawne, jakie stosowane są w jej przypadku są jasne i klarowne, zawarte i dostępne od razu w bieżącym dokumencie. Jest to oszczędność czasu dla początkującego przedsiębiorcy, który musi starać się o jak najszybsze rozpoczęcie starań o klienta.

W porównaniu do zakupu nowego sprzętu, wymogów formalnych jest o wiele więcej, a uzyskanie odpowiednich zezwoleń również może okazać się bardziej czasochłonne.

 

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku starania się o kredyt na firmę. Tutaj wymagania banków znacznie rosną – należy dostarczać bardzo dużo zaświadczeń oraz potwierdzeń dochodów działalności, a także prowadzić ją przez jakiś okres czasu, by być 29bardziej wiarygodnym. Na decyzję kredytową także należy czekać dłużej niż w przypadku podpisywania umowy leasingowej.

Kupując auto w ramach leasingu bardzo ważne jest sprawdzenie, który leasing samochodowy opłaca się wybrać. Niektóre z podpisywanych umów zakładają także pokrycie kosztów obowiązkowego ubezpieczenia samochodowego, koszty paliwa, co przy obecnych cenach rynkowych jest niezwykle istotne lub ewentualnych napraw powstałych ze względów technicznych, a także obowiązkowych przeglądów samochodu.

Należy zwrócić na to szczególną uwagę, podpisując umowę leasingową, gdyż w przyszłości może to bardzo ułatwić życie i usprawnić funkcjonowanie firmy.

 

Warunki leasingu są nie tylko prostsze, tańsze i szybsze, ale także czytelniejsze dla zwykłego użytkownika, którym jest początkujący przedsiębiorca. W toku rozważań, jakie są zalety leasingu musi brać on pod uwagę nie tylko koszty i czas trwania całego procesu poszerzania zasobów firmy, ale także własne prawne bezpieczeństwo. W przypadku leasingu jest ono zapewnione przez przepisy, zawarte bezpośrednio w przypadku podpisywanej przez niego umowie oraz regulowane przez odpowiednie ustawy.

Twoja opinia

*